گزارش دیدار پرویز سروری با اعضای شورای مرکزی جمعیت پیشرفت و عدالت

سروری دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامیبا حضور در جلسه هم اندیشی جمعیت پیشرفت و عدالت یکی از ضروری‌ترین اقدامات نیرو‌های سیاسی را بررسی و تبیین بیانات کلیدیرهبر انقلاب در حوزه چرا جنگ نمی‌شود و مذاکره نمی‌کنیم دانست و اظهار کرد: این گزاره‌ها مبانی متقنی دارند. مهم‌ترین حرکت دشمن این است که با القای سایه جنگ اهداف خود را پیگیری کند. کارشناسان معتقدند آمریکا نزدیک انتخابات هرگز وارد جنگ نمی‌شود الا آنکه پیروزی قطعی باشد.

وی افزود: در تمام جنگ‌های نیابتی ایران پیروز بوده است. آمریکا نمی‌تواند پیش از انتخابات با ایران وارد جنگ مستقیم شود و پیروز خادج شود. هر جنگی با ایران به معنای نابودی کامل منابع آن‌ها و انسجام ملی ایران خواهد بود.

سروری خاطرنشان کرد: با وجود هزینه‌های آمریکا در منطقه در حال حاضر ایران شرایط صلح را در منطقه تعریف می‌کند. ما وظیفه داریم تا گزاره «آمریکا نمی‌تواند وارد جنگ با ایران شود» را برای مردم به دقت و با مصادیق واقعی قدرت و توان کشور تبیین کنیم.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی ادامه داد: باید تبیین کرد که دشمن در حال جنگ روانی است. در ۱۴ آبان ماه تحریم‌هایی که در حال حاضر به صورت غیر رسمی در حال اجرایی هستند، تنها بصورت رسمی اعلام خواهند شد؛ بنابراین اتفاق خاصی نخواهد افتاد. اما جنگ روانی برای تاثیر بر افکار عمومی در جریان است.

وی خاطر نشان ساخت‌: با قدرت موشکی بازدارندگی ایجاد کرده ایم و دشمن در بحث مذاکرات موشکی به دنبال از بین بردن این بازدارنگی بوده و هست. قدرتی که چند روز قبل توانست ضرب شصتی محکمی به تروریست‌ها و دشمنان نشان دهد.

سروری با بیان اینکه قدرت‌های مهم از جمله چین و روسیه ایران را به عنوان محور مقاومت شناخته اند، تصریح کرد: ظرفیت کشور‌های هم‌پیمان با ایران برای تامین نیاز‌های اساسی کشور در شرایط بحرانی در دسترس است که این مسأله جای هر نگرانی را برطرف می‌کند.

وی با اشاره به امکان برقراری مبادلات با ارز‌هایی غیر از دلار گفت: متاسفانه وزارت خارجه و بانک مرکزی ما تمایلی برای انجام مبادلات با ارز‌های غیر دلاری ندارد، حتی می‌توان گفت در این خصوص موضع‌گیری دارد. نقدینگی کشور به یک هیولایی تبدیل شده که مهار آن بسیار دشوار است. ما باید به راه حل‌های جدی برای حل این مشکل برسیم. رهبر معظم انقلاب در دیدار با دولتپیشنهادی دادند که این نقدینگی به سمت پروژه‌های ناتمام برود، اما توجهی به این مسله نشد.

سروری در پایان با اشاره به موضع جمعیت پیشرفت و عدالت برای فعالیت‌های سیاسی وحزبی به موضوع نواصولگرایی اشاره کرد و عنوان داشت: یکی از اقدامات بسیار مثبتی که جمعیت انجام داده جمع کردن جوانان مستعد و با روحیه است که می‌توانند زمینه ساز تحولات نوی در عرصه سیاسی باشند. نواصولگرایی می‌تواند حرف‌های مهمی برای اقشار مختلف از جمله جوانان انقلابی داشته باشد.

گفتنی است جمعیت پیشرفت و عدالت اسلامی در ادامه سلسله نشست‌های هم‌اندیشی با شخصیت‌ها و نیرو‌های فعال سیاسی و حزبی با پرویز سروری دبیرکل رهپویان انقلاب اسلامی تشکیل جلسه داد که در این جلسه محسن پیرهادی، دبیر کل جمعیت پیشرفت و عدالت هم به تببین رویکرد‌های جمعیت در حوزه‌های مختلف و لزوم هم اندیشی با نیرو‌های فعال سیاسی پرداخت.

چاپ مطلب
Print Friendly, PDF & Email
۳۸۵
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *