آخر الأخبار

زاکانی در جمع اعضای جبهه پیشرفت و عدالت:
«نواصولگرایی» جزئی ازگفتمان انقلاب اسلامی است

اعضای شورای مرکزی جمعیت پیشرفت و عدالت، با علیرضا زاکانی به گفت‌وگو نشستند. پس از محمّدباقر قالیباف، زاکانی دومین سیاستمداری بود که اعضای جدید شورای مرکزی پیشرفت و عدالت از وی برای حضور در جلسات خود دعوت کردند.

زاکانی ۵۳ ساله و از آخرین نیروهای نسل دوم اصولگرایی است. وی معتقد است ایده‌ «نواصولگرایی» جزیی از گفتمان انقلاب اسلامی است که از طرف قالیباف و اعضای جمعیت پیشرفت و عدالت طرح می‌شود.

این جلسه با هدف تبادل نظر انتقادی درباره‌ی چالش‌های اصولگرایان برگزار شد. چالشی که با چالش بین نسلی اصولگرایی نیز همراه است؛ یکی از جوان‌ترین شخصیت‌های نسل دوم انقلاب برابر اعضای شورای مرکزی حزبی قرار گرفت که متوسط سن ایشان کمتر از ۴۰ سال است.

این جلسه با ارائه‌ «محسن پیرهادی»، دبیرکل جمعیت، آغاز شد. پیرهادی سخنان خود را با معرفی و گزارش فعالیت شورای مرکزی جدید آغاز کرد. در ادامه پیرهادی و دیگر اعضای شورای مرکزی نقطه‌نظرات انتقادی خود درباره‌ی جریان اصولگرایی و چرایی پیگیری ایده‌ تحول‌خواه «نواصولگرایی» بیان کردند.

زاکانی پس از پاسخ به برخی مطالب، سخنان خود را با ارائه‌ نظریه‌ خود درباره‌ سیر حرکت جریان انقلابی بر مبنای مکتب امام(ره) را پی گرفت.

پایان‌بخش این جلسه، نقد چالشی نظریه‌ ارائه شده‌ زاکانی توسط اعضای شورای مرکزی بود. نظر مشترک اعضای شورای مرکزی در این انتقادات ارجاع به جایگاه سیاستمداری و تفاوت آن با حوزه‌ی اندیشه‌ورزی و نظری بود. زاکانی در پاسخ به این مطالبه قول حضور دوباره در جمع اعضای شورای مرکزی برای نقد و بررسی عملکرد جریان انقلابی و اصولگرا را داد.

چاپ مطلب
Print Friendly, PDF & Email
۳۶۱
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *