لزوم نگارش بیانیه اقدام برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

محمدباقر قالیباف در جمع جوانان انقلابی شهر اصفهان با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر تمدن‌سازی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اظهار کرد: کسانی که می‌گویند مردم از انقلاب خسته‌اند، ببینند مردم اصفهان با همان روحیه‌ای که در سال ۶۰ ۳۷۰ شهید را تشییع کردند در سال ۹۷ نیز شهدای حادثه تروریستی را بر دستان خود تشییع می‌کنند، بنابراین مردم همان روحیه و همان وفاداری را نسبت به رهبر انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و شهدا دارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: یکی از ویژگی‌های مهم بیانیه گام دوم این است که به زیبایی تمام از ابعاد مختلف محتوایی، قلم، حکمت و…یک حرفی را به ما می‌زند که نسبت به عملکرد انقلاب و نظام اسلامی حرف دارد.

وی افزود: این بیانیه بسیار دقیق کارنامه اسلامی را تبیین کرده است و از لحاظ تحلیلی، یک تحلیل جامع از انقلاب اسلامی را به ما ارائه می‌دهد و هر جا که بخواهیم از واقعیت، موفقیت‌ها، نگرش‌ها و تفکرها حرف بزنیم و بعد آینده را ببینیم این سند تمام آن‌ها مطرح کرده است.

قالیباف ادامه داد: بنابراین لازم است دلسوزان انقلاب به ویژه جوانان که مخاطب اصلی آن هستند برای روبه جلو حرکت کردن یک بیانیه توصیفی و اقدامی داشته باشند یعنی بگوییم چگونه می‌خواهیم آن را محقق کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه تصریح کرد: نظام اسلامی در حوزه آرمانی خود یعنی استقلال، آزادی، مردم‌سالاری، اسلام و …کارنامه‌ای درخشان دارد به‌طوری‌که ده‌ها مورد می‌توان در این زمینه مثال زد.

وی بیان کرد: همچنین در حوزه مسائل زیرساختی کشور در عین اینکه با چالش‌هایی روبرو هستیم اما در شرایط محیطی و دشمنی‌هایی که علیه انقلاب اسلامی وجود دارد و در زمانی که دین زدایی اساس پایه‌گذاری بود، این انقلاب اسلامی شکل می‌گیرد و این باعث می‌شود در حوزه‌های مختلف علمی و فکری دشمنی‌های بزرگی علیه نظام ایجاد شود.

قالیباف ابراز داشت: امروز بین واقعیت‌ها و بایدها شکاف جدی وجود دارد که نمونه‌های آن زندگی را در جاهایی سخت و تلخ کرده است، مردم ما طبق فرموده امام راحل بصیرتر و باوفاتر از مردم صدر اسلام هستند اما آن‌هایی که باید شکاف‌ها را پر کنند کار خود انجام نمی‌دهند، نباید مشکلات را به حساب مردم و رهبری بگذارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: نخست آن‌که باورها و نگرش‌های افراد تصمیم گیرنده مربوط است که در اسلام سیاسی امام خمینی و نگرشی که با آن دفاع مقدس پیش رفت شک دارند همان‌طور که بنی‌صدر در جنگ می‌گفت، نمی‌توان با عراق جنگید ولی اندیشه اسلامی غیر این می‌گوید که امثال شهید خرازی‌ها با این فرهنگ جنگیدند، البته هنگامی که گفته می‌شود مسؤولان امروز، فقط افرادی که امروز دارای مسؤولیت هستند مد نظر نیست چرا که بر خی برخی از این مشکلات ریشه‌دار و دارای روندی در طول این سال‌ها است که امروز شتاب آن‌ها بیشتر شده است.

وی ریشه دوم مشکلات را ناشی از ضعف در مدیریت و بی‌عرضگی برخی مسؤولان دانست و خاطرنشان کرد: باور اسلامی و انقلابی در حوزه‌هایی همچون اقتصادی و تربیت فرزند هم وجود دارد، برخی می‌گویند جهان کدخدایی دارد که باید با آن کنار آمد و نمی‌گویند که همه ما مخلوق خدا هستیم همان‌طوری که فرمایش امام راحل(ره) که راه قدس از کربلا می‌گذرد را مسخره می‌کردند اما امروز این موضوع را به‌وضوح در سراسر جهان مشاهده می‌کنیم که راه قدس از کربلا می‌گذرد.

قالیباف با اشاره به اقتصاد ربوی بیان داشت: ربا جنگ با خدا است که اگر مدیریت هم قوی باشد فایده‌ای ندارد همان‌طور که مقام معظم رهبری می‌فرمایند، نظام انقلابی دو ویژگی دارد، جوشش انقلابی بر اساس باورها و نظم سیاسی و اجتماعی.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مدیریت به معنای علم، هنر و توانمندی است و اگر این مدیریت با شور انقلابی گره نخورد به سمت تمدن حرکت نخواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره لزوم بیانیه اقدام گفت: در بیانیه اقدام که ابتدا مطرح شد، با تحلیل گذشته انقلاب کارهایی را می‌توان سر دست گرفت و افتخار کرد که ۳ ویژگی باورهای منطبق بر سنت‌های الهی، مردم و جوانان را دارد، هر جا چالشی وجود دارد بر اثر بی‌توجهی به این ۳ ویژگی است.

چاپ مطلب
۹۴۱
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *