بیانیه ی جمعیت پیشرفت و عدالت استان خوزستان به مناسبت حماسه ی ۹ دی

جمعیت پیشرفت و عدالت استان خوزستان به مناسبت حماسه ی ۹ دی بیانیه ای صادر کرد

 

بسم الله الرحمن الرحیم

“حماسه ی نه دی” یکی از سرفصل های مهم تاریخ معاصر کشورمان و یکی از نقاط درخشان ملت ایران است که البته بایست در تحلیل آن ظرافت هایی را به خرج داد، به این معنا که این فراز تاریخی را آوردگاهی ندانیم که اقشاری از ملت رو در روی دیگری قرار گرفتند، که چنین تفسیری از این حماسه ی بزرگ، ساده انگارانه و عامل تفرقه و شکاف اجتماعی است. “نه دی” آیینه ی تمام نمای عظمت ملت آگاهی ست که می کوشد با گام هایی استوار، به سوی قانون گرایی، وحدت و ثبات پیش رود. ملتی که در عین پذیرش سلایق مختلف به عنوان جامعه ای متنوع و متکثر؛ با شفافیت نسبت به قانون شکنی، آشوب و بی ثباتی موضع می گیرد.

امروز نیز در چهل و یک سالگی انقلاب اسلامی، شرایط پیچیده ای پدید آمده که نبایست ساده انگارانه از کنار آن گذشت. مشکلات داخلی از یک سو و فشار های خارجی از سوی دیگر، کشور را به وضعیتی دچار کرده است که اهمیت حماسه ی نه دی را دوچندان می کند. حماسه ی “نه دی” نه منحصر و متعلق به یک قشر خاص، بلکه متعلق به آحاد ملت است و تقویت کننده ی اتحاد ملی.

جمعیت پیشرفت و عدالت خوزستان ضمن‌ گرامیداشت این حماسه ی باشکوه، بر لزوم اتحاد ملی، پایبندی به قانون و تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی در مواجهه با بحران های داخلی و بین المللی تاکید می نماید.

 

روابط عمومی جمعیت پیشرفت و عدالت خوزستان

چاپ مطلب
۱۶۳۱
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *